Naprawa opon na gorąco

Jesteśmy firmą od kilku lat zajmującą się naprawami opon przemysłowych, rolniczych oraz ciężarowych. Stosujemy innowacyjną na rynku polskim światową technologię TAP-RAP pozwalającą na naprawę nawet największych uszkodzeń bocznych i czołowych w oponach radialnych i diagonalnych, dzięki czemu takie opony nie są wykluczane z eksploatacji i jeszcze długo mogą służyć ich użytkownikom jako pełnowartościowy towar.

Nowatorskość metody TAP-RAP polega na rekonstrukcji opony w miejscu uszkodzenia, przyczyniając się do odzysku ogumienia, które do tej pory było klasyfikowane jako złom. Miejsce naprawy odzyskuje wytrzymałość i elastyczność jak w nowej oponie, nie powodując wybrzuszeń na jej boku, zapewniając pełne bezpieczeństwo podczas eksploatacji.

Technologia ta polega na odbudowie konstrukcji opon radialnych tworząc prawdziwą rewolucję w dziedzinie napraw. Technologie napraw opon radialnych powszechnie stosowane do tej pory w Polsce, miały na celu przyklejenie wkładu naprawczego do opony (co powodowało stwardnienie i usztywnienie w miejscu naprawy) a z zewnątrz często brakowało chociażby kołka lub wulkanizacji chroniącej przed dostawaniem się wody i błota – przyczyny separacji powierzchni pomiędzy oponą a wkładem naprawczym oraz korozji linek stalowych, w konsekwencji pogarszał się stan wytrzymałości i giętkość opony. Próba naprawy zbyt rozległego uszkodzenia metodami konwencjonalnymi w większości przypadków kończy się dla opony faktycznym złomowaniem. Stosowanie metody TAP-RAP polega na wulkanizacji linek osnowy i siatki opasania, które uległy uszkodzeniu, wkłady naprawcze z linkami stalowymi wygrzewane pozwalają odbudować warstwy opasania i osnowy, które po naprawie odzyskują wytrzymałość i elastyczność nowej opony. W przeciwieństwie do konwencjonalnych metod naprawa nie powoduje wybrzuszeń na boku opony.

TAP-RAP w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia skutków złomowania opon. W innych krajach firmom wykorzystującym tą metodę rekonstrukcji, udało się zredukować o ok. 65% liczbę złomowanych opon. Bezpieczeństwo i oszczędności użytkowników, a także ochrona środowiska to główne cele tej rewolucyjnej metody napraw opon.

Warto podkreślić, iż posiadamy w wyposażeniu największe w regionie maszyny i urządzenia do wulkanizacji opon w systemie Monaflex, umożliwiające skuteczną naprawę na gorąco rozległych uszkodzeń boku lub bieżnika. System ten to zestaw mat grzejnych i poduszek pneumatycznych o specjalnej konstrukcji, umożliwiający w jednostopniowym cyklu wgrzanie wkładu wraz z wypełnieniem uszkodzenia w oponie.

Nasza wiedza poparta certyfikatami i szkoleniami w połączeniu z opisanymi wyżej urządzeniami i technologiami pozwala na skuteczne naprawy opon dając gwarancję prawidłowej pracy maszyny i bezpieczeństwa.

Metoda naprawy opon na gorąco Tap-Rap umożliwia:

  • naprawę dużych uszkodzeń, których nie można wykonać innymi konwencjonalnymi metodami
  • uzupełnienie uszkodzonego karkasu w oponie (rekonstrukcja)
  • skuteczną naprawę nie powodując odkształceń powierzchni opony
  • odzyskanie do 65% opon odrzuconych jako złom

Korzyści płynące z napraw opon:

  • przedłużanie życia opon – redukcja kosztów i dbałość o środowisko naturalne
  • odzyskiwanie drogich opon
  • ratowanie mało dostępnych opon o nietypowych rozmiarach
  • brak konieczności zakupu nowej opony, a często dwóch lub większej ilości opon, co daje wymierne oszczędności